امتحانانه !

محض اطلاع ، رسیدم خدمتتون که بگم سرم از گم شدن توی کار و وضعیت شغل و مُغلم در اومده ، و رفته توی درس و مشخ و امتحانای بیشعور ِ پایان ترمم ودوباره میخواد گم شه  !

توی پرانتز بگم که :کارم ، طی یه جلسه که با مدیریت داشتم ومشکلات  ومسائل رو باهاشون درمیون گذاشتم و نالیدم !و جلسه ای که  تمام بچه های شرکت توش بودن و تشکیل شده بود تا  از کارهای  هم دیگه انتقاد سازنده مازنده کنن ، یه جورایی حل و فصل شد .رفتارای خانوم شین قابل تحمل ترشد و من بهتر میتونم باهاش همکاری کنم ..فقط امیدوارم  اینبارم مقطعی نباشه و جو عینهو چی یه هو نگیردش!پرانتزبسته میشه !

به اندازه ی موهای سرخودم و مامانم و بابام و عموم  ،استرس و دلهره تموم وجودم روپوشونده. !از  این دانشجویای شب امتحانی نبودم و نیستم . تا جایی که ازشما چه پنهون ، بعضی وقتا خر خون هم بهمون میگن حتی یعنی!  ، ولی نمیدونم چرا اون قسمت از مخم که مسئول ثبت ونگهداریه اطلاعاته ، شده عینه برقی که اتصالی پیدا کنه ! یه هو یه چیزی رو میفهمه و شروع میکنم به لذت بردن از درس خوندن ویه هو هم دیگه هیچی رو نمیفهمه و تا چن ساعت خاموش میشه !نگران

خلاصه که هربخشی از مغزم که مشکلی براش پیش اومده ، اثرمضاعف خودش رو گذاشته روی قسمت رویا پردازی و درکنار همه ی استرستهام، دم به دقیقه ،یه ابر تپل مپل بالای سرم شکل میگیره که توش بافونت تیتر  نوشته :" روز 8تیر " !

8تیر ، تاریخ آخرین امتحانمونه که به شدت منتظرشم!

برای همه ی دانشجوها از هرنوع تریپی که بگی ،از اون خرخونه تا اون شب امتحانیه ، ازاون شهرستانیه که از یه ماه قبلش کلاسارو دو درکرده و رفته صفا تا اون یکی شهرستانیه که واسه درس خوندن مونده خوابگاه،از اون که به امید تقلب پامیشه میاد سرجلسه و نمیدونه که شیصدتا آدم گذاشتن اونجا که روی پیشونیه هرکدومشون نوشته :من مراقبم ،توچطور!! تااونیکه نشسته داره میخونه تا بی تقلب وبا نمره های بالا پاس کنه ، واسه همه ی همه  شون  همین آرزوهایی رو دارم که واسه خودم دارم ازته اعماق ِ وجودم !

خورده گفته 1 :

از بهارو اردیبهشت امسال اصفهان هیچ خیری ندیدیم..زاینده رود خشک  وبی آب  و تو بگو اصلا نسخه ای از  بیابون ،هوا  هم گرم و وداغ و عربستانی !سبز

خورده گفته 2:

ایضاً واسه ی دوستای  مشهدیه خوبم که همشون وبلاگاشون رو تعطیل کردن و چسبیدن به تست و کلاس کنکور هاشون دعا میکنم فردای روزی که من امتحانام تموم میشه و اونا کنکوردارن، نتیجه ی زحماتشون ، قبولی توی هردانشگاه و هررشته ای باشه که  می طلبن! (نیلوفر،ستاره ،مهشاد ِ بی معرفت که خیلی لوسه ، مهناز وهمه ی بچه های دبیرستان و پیش دانشگاهیه نمیدونم چی چی که اسمش رو یادم رفته !)

خورده گفته 3:

اینم یه لینک مفید واسه ی پشت میز نشینهایی چون ما !

/ 18 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرحومه مغفوره

حالا مثلا به کامنتا جواب ندی، وقت اضافه میاری درس بخونی؟ [ابرو]

مرحومه مغفوره

بیا بگو ببینم امتحانات چطور بود؟ [نگران] کجائی پ تو؟ [متفکر]

امیرخان پرور

««فقط امیدوارم اینبارم مقطعی نباشه و جو عینهو چی یه هو نگیردش!پرانتزبسته میشه !»» از هر جای این پست هم که بگذرم از این چند جمله نمی شود گذشت..مخصوصا آن عبارت«عینهو چی»که تمام خاطرات رمان –ناتور دشت- سلینجر را برایم زنده می کند و آن حرف های هولدن کالفیلد که همه اش را از ته دلش می گفت...نمی دانم این کتاب را خوانده اید که این عبارت را نوشتید...ولی اگر هنوز این کتاب را نخوانده اید پیشنهاد می کنم همین امروز بروید از کتاب فروشی تهیه کنیدش! البته من ترجمه ی«محمد نجفی»را به همه ی ترجمه ها ترجیح می دهم!از همه ی اینها که بگذریم بعد مدت ها بود که آمده بودم و دلم می خواست هر چیزی بخوانم غیر از همین هایی که مربوط به هشتم و نهم تیر می شد....ولی انگار اینجا بیشتر از هرجای دیگر به آدم استرس نهم تیر را می دهد..امیدوارم هر چه زود تر هشتم و نهم تیر نیز بگذرد

آدمک

وای خدا جون من همین پنج شنبه که گذشت امتحانات نیم ترم رو تموم کردم. همه امتحانات رو با همه استرس هاش خوب گذروندم الا این آخری که حضرت ریاضی بود. از همون سال دوم راهنمایی که من با این ریاضی مشکل پیدا کردم تا حالا ادامه داره. فکر کنم امتحان ریاضی رو اینقدر بد دادم که تمام آرزوهام برای first position شدن رو بر باد داده باشه. اما مهم اینه که روزهای کابوس حداقل تا امتحانات پایان ترم پایان یافته و من فرصت کردم بیام اینجاها و وبلاگ بخونم [نیشخند] از امتحان که نمی شه لذت برد اما از تقلب ها و مراقب ها لذت ببر. راستی من یه دانشجوی درس خوان اما درس نخوانم تو چطور !!!

مرحومه مغفوره

ای وای چرا پس؟ البته مهم هم نیستا! تجربه سالیان متمادی دانشجو بودن به من نشون داده که نمره بیست با نمره دوازده در عمل تفاوت چندانی نداره. در نهایت اونی که کار بلده موفقه. خودتو اذیت نکن خوش باش فقط

مرحومه مغفوره

کلا بی تو هرگز! [بغل][ماچ][ماچ][ماچ][بغل] [بغل][قلب][قلب][قلب][بغل]

بی تا

ای جونم موفق باشی از ته ته دلم[قلب]