اراک جان اراک خان حمایتت میکنیم !

با اینکه این روزا حسابی سرم شولوخه ومشغول جمع وجورکردن حسابها و رد کردن اظهارنامه های مالیاتی و سه درصد ارزش افزوده ای و اینا واینا هستم  و وقت نت اومدن ندارم، ولی دیروز  با خوندن و پیگیری کردن وته وتوه درآوردن این خبر که الان واستون میگم ،عرق ملی شهرستانیم زد بیرون و برخودم بشدت واجب دیدم که بعنوان  حسابدارتمام وقت دروبلاگستان ،مراتب خشم وخشانت و انزجار خودم رو از وقوع این امر زشت و ناپسند ضرغامی ودم ودستگاش به نمایش بگذارم وتحسین  وتقدیر وتشکردوستان اراکی م رو بر انگیزونم  و بهشون گوشزد کنم که چه نشسته اید که "خراط زاده" خائن شهرتان ِ  !!

روایت خبر از اونچه که من فهمیدم:

چهارشنبه هفته گذشته فیلمی به نام "چراغهایی که روشن نشدند" به کارگردانی بهنوش صادقی ازشبکه دوسیما پخش میشه که دریکی از دیالوگهای اون ،یکی از بازیگرهای خانم به بازیگر نقش مقابلش که ظاهرن هووی همدیگه هم بودن، میگه "برو دهاتی ، توکه هنوز اسم اراک تو شناسنامته !!"

.

.

حالا من موندم که واقعا موقع ضبط این دیالوگ اون کارگردان و دستیارشو وفیلنامه نویسشو تهیه کننده ش ( که ظاهرن خودشم اراکی هستش)، همه گی باهم سرجمع  فکرنکردن که این حرف چقد میتونه واسه ی یک شهر ومردمش زشت و توهین آمیز باشه ؟ یا ضرغامی که همش ادعا میکنه بهترین سریالها و فیلم ها از تولیدات کشور مائه  ومردم بشینن پای همین تلوزیون خودمون و مفیوض بشن ونرن سراغ فیلمای اجنبی ها وویکتوریا اینا واینا، نباید جلوی پخش هر مزخرفی رو از صدا وسیما بگیره ؟!نباید قبل از پخش هر سریالی اونو بررسی کنه ؟ یادش رفته همین ماه رمضونیه پخش سریال درمسیرزاینده رود و استفاده از بازیگرائی که لهجه اصفهانی رو به مسخره گرفته بودن، واسه اصفهانیها چقد گرون تموم شده بود؟( بالاخره ساکن اصفهان که هستم !)

به هرحال از شهامت عذرخواهی تهیه کننده ش هم بدم نیومد هرچند اگه جرات داره پاشه بره میدون باغ ملی این شهر وایسته وازمردمش رسماً  وحضوراً عذرخواهی کنه! :دی

این هم کامنتی از یک شهروند فهیم اراکی ثبت شده دروبلاگ آق  تهیه کننده! :

به دوستان عزیزی  که اعتراض خود را  اعلام کردند نکته ای را یادآوری می کنم: تعصب و حمیت شما قابل تقدیر است. من خود به عنوان یک اراکی احساس غرور کردم. اما لطفا اعتراض خود را بدون توهین یا دشنام اعلام فرمایید. می دانم که از توهین به شهرمان و شهرتان آزرده خاطرید. اما اگر ما هم از راه توهین و دشنام وارد شویم چه تفاوتی با این افراد داریم؟ لطفا ـ حتی اگر شده به قیمت فرو خوردن خشمتان ـ از به کار بردن الفاظ بد پرهیز فرمایید. اراکی ها به تساهل و تسامح و مدارا و مروت شهره هستند.(مهران)

صدای درآمده ی اراکی های وبلاگستان:

اراک شهرمن: "خبطی بنام خراط زاده"

برج شیشه اراک :"خبطی بنام خراط زاده"

اراک آنلاین: آقای ضرغامی مردم اراک منتظر عذرخواهی رسمی شما هستند.

هفته نامه امیر: توهین صدا وسیما به مردم اراک

ملک اراک :اعتراض شدید رجائی بخاطرتوهین به اراک

 

 

+ سمیه ; ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ ; ٤ مهر ۱۳۸٩